PRAVIDLA PRO PRÁCI S DATABÁZÍ:

 

Věnujte prosím pozornost několika následujícím bodům, které upřesňují práci s databází; některé body jsou obecně platné a připomínám je pro úplnost, některé jsou trochu specifické. Databáze bude do budoucna v plném rozsahu přístupna všem, pokuste se proto tato pravidla respektovat.

1) Materiál na stránkách, tedy texty a fotografie, můžete používat pro svoji potřebu. Nekomerční veřejné používání (výuka apod.) je povoleno, domluva by byla vhodná, ale ne nezbytně nutná. Případné komerční použití bude zpoplatněno rozumnou částkou.

2) V rámci internetu je možno, dle potřeby, na svoje stránky použít výňatky z textu či případně celé pasáže a rovněž nezbytný obrazový doprovod s tím, že se odkáže na zdroj dat. Pokud budete chtít dát na svoje stránky odkaz na Dendrologii, budeme rádi, a pokud se ozvete, učiníme totéž pro stránky vaše.

3 ) Materiály ze stránek nestahujte automatizovaně pomocí specializovaných programů hromadným způsobem. Kromě zatěžování linky to také mimo jiné zkresluje údaje o tom, co uživatelé navštěvují a zobrazují, což může být pro nás důležité a zajímavé. Pokud by někdo měl opravdu vážný zájem o materiál k nějakému rodu, je možná domluva a získání dat poněkud inteligentnějším způsobem (pdf apod.). Pokud bude zjištěno, že někdo přesto stahuje tímto způsobem a ve velkém rozsahu, může být přístup z dotyčné adresy zablokován. Prostě to nedělejte.


Pozn.: Prosím návštěvníky, aby pochopili, že materiály na stránkách mají v mnoha směrech unikátní charakter v tom smyslu, že nebyly nikdy v češtině prezentovány. Proto jsou tu i jisté obavy z možnosti jejich případného zneužití. Na druhou stranu jaksi postrádají smysl, jestliže by nebyly volně dostupné, proto jsme se rozhodli nic nenechávat pod pultem. Při dodržování výše uvedeného je záruka toho, že databáze bude v současné podobě všem dostupna i nadále, při jejich nerespektování může dojít k jejímu omezení či případně zavedení přístupu pouze pro registrované uživatele.

 

Děkujeme za pochopení.